Olomoucký kraj v datech ČSÚ

Dobří lidé, jídlo a pití na Hané. Kopcovité Jeseníky, Šumperk, Hanušovice (známé i z filmu Díra u Hanušovic), nejvyšší vrchol Praděd, polské hranice. Naopak v jižním cípu kraje Přerov, Prostějov, Hranice. Hrady Bouzov a Herlfštýn, řeka Morava, Hranická propast, přírodní rezervace Rejvíz. Nejvíce navštěvované je město Olomouc.

Mezi nejlépe hodnocená ubytovací zařízení patří podle Tripadvisoru NH Collection Olomouc Congress ****, Ibis Olomouc Centre ***, Clarion Congress Hotel Olomouc ****, Hotel Trinity****, Hotel Flora ***. Všechny tyto hotely se nachází v Olomouci.

Booking.com hodnotí nejlépe Theatre Hotel**** v Olomouci (9,5 z maximální 10), Rezidence u Jezera v Písečné (9,5), Hotel Horse Riding *** Tršice (9,5), Hotel Valdes *** Loučná nad Desnou (9,5), Villa Aurelie *** ve Velkých Losinách (9,4).

V ostatních okresech patří mezi nejlepší Hotel FIT*** (7,6)  v Přerově a Penzion Ema B&B ***  (9,1) v Prostějově.

V kraji je 197 penzionů, což činí 42 % ze všech ubytovacích zařízení, hotelů 3* je zde 48, to je pouhých 10 %, čtyřhvězdičkových hotelů můžete navštívit 12 – z toho 7 v Olomouci, dále pak dva v Šumperku a Přerově a jeden v Jeseníku.

Na prodej a pronájem je v současné době v nabídce 72 ubytovacích zařízení, což činí 15 % celkové kapacity. Nejvíce se jich prodává na (Šumpersku (30), v Olomouci (16) a na Jesenicku (15 hotelů a penzionů).

Prodejní ceny ubytovacích zařízení se výrazně liší. Lze koupit penzion v odlehlé obci za 225.000 Kč na pokoj. Naopak dobré hotely, zejména v Olomouci, by stály i více než dva miliony korun na pokoj. Zároveň je v kraji ještě dost prostoru pro zvýšení cestovního ruchu, pro nabídku zajímavých atrakcí pro turisty, a také pro výstavbu nebo rekonstrukci na kvalitní a moderní rodinné penziony nebo hotýlky.

HOTEL VALUATIONWe offer certified hotel valuation

We are certified experts in hotel valuation field with more than 20 years of working experience in hospitality.

Call us on 724 070 539