Pardubický kraj v datech ČSÚ

Velmi pestrý je Pardubický kraj. Od polabské nížiny kolem Pardubic se táhne k části Orlických hor (Žamberk) a pak spěchá na jih přes Litomyšl (zapsaná na seznamu UNESCO) ke Žďárským vrchům. Mezi zajímavá města patří i Pardubice, Chrudim, Česká Třebová, Polička. Pro perník se jezdí do Pardubic, léčit se s pohybovým aparátem a revmatem do Lázní Bohdaneč. Krajem protéká největší česká řeka Labe, nejvyšším vrcholem je Králický Sněžník. Hlavním charakterem kraje je cyklistika. Pardubice a pardubický kraj má hustou sít cyklostezek a to jak horským, tak rovinatým terénem podél řek.

Nejlépe hodnocená ubytovací zařízení v pardubickém kraji uvádí Booking Penzion Zelená Žába 3* v Pardubicích (9,4),  Residenci Arx 4*(9,4) v Chrudimi, Wellness Hotel Vista 4* (9,3) v Dolní Moravě, Hotel Zlatá Hvězda 3* v Litomyšli (9,1) a Hotel Atrium 3* (9,1) taktéž v Pardubicích.

Podle Tripadvisoru je v regionu nejlépe hodnocen taktéž Wellness Hotel Vista 4* v Dolní Moravě.

V kraji je 145 penzionů, což činí 41 % ze všech ubytovacích zařízení, hotelů 3* je zde 38, to je pouhých 11 %, čtyřhvězdičkových hotelů můžete navštívit 7.

Na prodej je v současné době v nabídce 48 ubytovacích zařízení, což činí 14 % celkové kapacity. Nejvíce se jich prodává na Svitavsku (15), a v okrese Ústí nad Orlicí (17 hotelů a penzionů).

Prodejní ceny ubytovacích zařízení se výrazně liší. Lze koupit penzion v odlehlé obci za 180.000 Kč na pokoj. Naopak dobré hotely, zejména v Pardubicích nebo Litomyšli, by stály i více než dva miliony korun na pokoj. Zároveň je v kraji ještě dost prostoru pro zvýšení cestovního ruchu, pro nabídku zajímavých atrakcí pro turisty, a také pro výstavbu nebo rekonstrukci na kvalitní a moderní rodinné penziony nebo hotýlky. Zejména Orlické hory skýtají velký potenciál. Pro město Pardubice je největší hrozbou téměř sousední Hradec Králové.

HOTEL VALUATIONWe offer certified hotel valuation

We are certified experts in hotel valuation field with more than 20 years of working experience in hospitality.

Call us on 724 070 539