Jihomoravský kraj v datech ČSÚ

Vinice a vinařské stezky se vybaví každému při zmínce o Jihomoravském kraji. Jižní, sluncem zalitý, region nabízí neméně zajímavé přírodní krásy – Moravský kras, Bílé Karpaty, Pálavu se zámkem Lednice, řeku Dyji a mnohé další.

Nejvíce navštěvované je město Brno. Turisté si oblíbili i jiná místa, například Kyjovsko, kde se pořád drží tradiční zvyky a kroje. Proslavená jsou znojemská a mikulovská vinobraní. V Brně vloni otevřel po dlouhých letech mezinárodní řetězec svůj hotel, jedná se o Courtyard by Marriott. Destinace doufá, že i to pomůže získat více turistů do města, do regionu.

Nutno říct, že právě jižní Morava získala za uplynulé dva roky velký nárůst v obsazenosti, jezdí sem výrazně více turistů než dříve, a zejména Čechů. Loňské léto bylo ve vinařských oblastech ubytování vyprodáno. Bezpečnostní situace v Evropě a okolí, a zvýšený zájem rezidentů cestovat po vlastech českých a moravských přinesl silný impuls cestovnímu ruchu.

Mezi nejlépe hodnocená ubytovací zařízení patří podle Tripadvisoru Hotel Grandezza Brno, Barcelo Brno Palace,  Hotel Galant v Mikulově.  Booking hodnotí nejlépe Penzion Na Valech Hodonín (9,8 z maximální 10), Penzion Baltazar Mikulov*** (9,7), Penzion U Císaře Zikmunda*** ve Znojmě (9,6), Bishop Apartments**** v Brně (9,4), Hotel Mario**** v Lednici (9,1).

V  kraji je 392 penzionů, což činí 48 % ze všech ubytovacích zařízení, hotelů 3* je zde 128, to je 16 %, čtyřhvězdičkových hotelů můžete navštívit 38 – naprostou většinu v samotném Brně.

Na prodej a pronájem je aktuálně v nabídce 100 ubytovacích zařízení, což činí 12 % celkové kapacity, a to není málo. Nejvíce se jich prodává na Vyškovsku a Znojemsku.

Prodejní ceny ubytovacích zařízení se výrazně liší. Lze koupit penzion v odlehlé obci za 270.000 Kč na pokoj. Naopak dobré hotely zde téměř nejsou na prodej, a jejich cena by přesahovala dva miliony korun na pokoj. V Brně se přeskupuje trh, můžeme se těšit, na další a zajímavé hotely.

HOTEL VALUATIONWe offer certified hotel valuation

We are certified experts in hotel valuation field with more than 20 years of working experience in hospitality.

Call us on 724 070 539