Zlínský kraj v datech ČSÚ

Zlínský kraj v sobě zahrnuje turisticky oblíbená místa jako Lázně Luhačovice nebo Rožnov pod Radhoštěm. Rožnov dá návštěvníkům ochutnat atmosféru Beskyd. Hornatou krajinu představuje celé Valašsko.

Zajímavá a často zatím turisticky neobjevená nebo nedoceňovaná je krajina kolem Vsetína. Vsetínsko patří spíše k chudším částem republiky. Je tu ohromné množství penzionů.

Specifickou část regionu pak představuje průmyslový Zlín, Otrokovice, Uherské Hradiště.

Lázeňské Luhačovice jsou známé již desítky let. V poslední době se zde etablovala řada ubytovacích zařízení s vynikajícím servisem. V samotných Luhačovicích evidujeme přes 35 hotelů a penzionů.

Mezi nejlépe hodnocené ubytovací zařízení patří podle Tripadvisoru Wellness & Spa Hotel Augustiniánský dům v Luhačovicích, a Hotel La Fresca v Kroměříži.

Booking hodnotí nejlépe Anděl Penzion & Café v Rožnově pod Radhoštěm a Vilu Terra v Luhačovicích. Obě tato zařízení mají známku 9,7-9,8, což je vynikající hodnocení.

Jediným pěti hvězdičkovým zařízením v kraji je 5* Hotel Baltaci Atrium s třiceti pokoji ve Zlíně. V celém kraji je 95 hotelů od 3* do 5*. Celkový počet ubytovacích zařízení je 445, z toho penzionů je téměř 40 %.

Na prodej a pronájem je celkem aktuálně v nabídce 47 ubytovacích zařízení, což činí 11 % celkové kapacity. Nejvíce se jich nabízí na Vsetínsku.

Prodejní ceny ubytovacích zařízení se výrazně liší. Lze koupit penzion na Vsetínsku za 200.000 Kč na pokoj. Naopak ve Zlíně nebo v Luhačovicích se prodejní ceny za hotelový pokoj pohybují přes milion korun.

column_text]