Moravskoslezský kraj v datech ČSÚ

Moravskoslezský kraj je vnímán především jako průmyslová oblast České republiky, jeho součástí je však mnoho přírodních zajímavostí a kulturních památek. V kraji naleznete Beskydy s Lysou Horou a Radhoštěm, Jeseníky s nejvyšší horou Praděd, CHKO Poodří.

Pro vyznavače průmyslové turistiky je jednoznačně nejlákavější Dolní oblast Vítkovic, která je zároveň národní kulturní památkou. Dále pak Technické muzeum automobilů v Kopřivnici, Vagonářské muzeum ve Studénce a Hornické muzeum v Ostravě-Petřkovicích. Z kulturních památek oblast nabízí zámek Fryštát, zámek Hradec nad Moravicí, zámek Kravaře, zámek Bílovec, hrad Hukvaldy, hrad Sovinec, zámek Raduň, zámek Fulnek a Stěbořice.

Mezi nejlépe hodnocená ubytovací zařízení patří podle Tripadvisoru ostravské hotely Mercure Ostrava Center, Park Inn by Radisson Ostrava, Imperial Hotel Ostrava a také hotel Miura Hotel ve Frýdku Místku.

Booking hodnotí nejlépe v Ostravě Apartments Ostrava Vítkovice (9,6), Vilu Vivenot v Malé Morávce, okres Bruntál (9,6), ve Frenštátu pod Radhoštěm Hotel Na Dolině (9,5),

Green Inn Hotel Ostravice, okres Frýdek-Místek (9,3) a Hotel Pod Zeleným Dubem v Bohumíně (9,2).

Celkový počet ubytovacích zařízení v kraji je 572, z toho je hotelů 3* a 4* celkem 132, pětihvězda žádná. Penzionů je celkem 210, tedy 37 % z celkové kapacity.

Na prodej a pronájem je celkem aktuálně v nabídce 112 ubytovacích zařízení, což činí 20 % celkové kapacity, a to je poměrně hodně, každý pátý hotel (penzion) je v nabídce.

[/vc_column_text]

Prodejní ceny ubytovacích zařízení se výrazně liší. Lze koupit penzion za pouhých 80.000 Kč na pokoj. Naopak v Ostravě nebo ve velmi kvalitních hotelech se ceny pohybují 1,5 až 2 miliony Kč za pokoj.