Moravskoslezský kraj v datech ČSÚ

Moravskoslezský kraj je vnímán především jako průmyslová oblast České republiky, jeho součástí je však mnoho přírodních zajímavostí a kulturních památek. V kraji naleznete Beskydy s Lysou Horou a Radhoštěm, Jeseníky s nejvyšší horou Praděd, CHKO Poodří.

Pro vyznavače průmyslové turistiky je jednoznačně nejlákavější Dolní oblast Vítkovic, která je zároveň národní kulturní památkou. Dále pak Technické muzeum automobilů v Kopřivnici, Vagonářské muzeum ve Studénce a Hornické muzeum v Ostravě-Petřkovicích. Z kulturních památek oblast nabízí zámek Fryštát, zámek Hradec nad Moravicí, zámek Kravaře, zámek Bílovec, hrad Hukvaldy, hrad Sovinec, zámek Raduň, zámek Fulnek a Stěbořice.

Mezi nejlépe hodnocená ubytovací zařízení patří podle Tripadvisoru ostravské hotely Mercure Ostrava Center, Park Inn by Radisson Ostrava, Imperial Hotel Ostrava a také hotel Miura Hotel ve Frýdku Místku.

Booking hodnotí nejlépe v Ostravě Apartments Ostrava Vítkovice (9,6), Vilu Vivenot v Malé Morávce, okres Bruntál (9,6), ve Frenštátu pod Radhoštěm Hotel Na Dolině (9,5),

Green Inn Hotel Ostravice, okres Frýdek-Místek (9,3) a Hotel Pod Zeleným Dubem v Bohumíně (9,2).

Celkový počet ubytovacích zařízení v kraji je 572, z toho je hotelů 3* a 4* celkem 132, pětihvězda žádná. Penzionů je celkem 210, tedy 37 % z celkové kapacity.

Na prodej a pronájem je celkem aktuálně v nabídce 112 ubytovacích zařízení, což činí 20 % celkové kapacity, a to je poměrně hodně, každý pátý hotel (penzion) je v nabídce.

[/vc_column_text]

Prodejní ceny ubytovacích zařízení se výrazně liší. Lze koupit penzion za pouhých 80.000 Kč na pokoj. Naopak v Ostravě nebo ve velmi kvalitních hotelech se ceny pohybují 1,5 až 2 miliony Kč za pokoj.

HOTEL VALUATIONWe offer certified hotel valuation

We are certified experts in hotel valuation field with more than 20 years of working experience in hospitality.

Call us on 724 070 539