Liberecký kraj v datech ČSÚ

Liberecký kraj je převážně hornatý. Území zahrnuje sever České kotliny, Jizerské hory, západní Krkonoše s Krkonošským podhůřím a východní část Lužických hor. Hlavním symbolem Libereckého kraje je Ještěd. Region je turisticky velmi oblíbený zejména díky lyžařských střediskům, která patří v ČR k neoblíbenějším.  Jizerská magistrála, která vznikla pro běžecké lyžování, je nyní využívána pro cyklistiku i pěší tůry. Kraj nabízí i množství kulturních památek. Největšími lákadly jsou hrady Bezděz, Frýdlant, Sychrov, Hrubý Rohozec, Valdštejn. Pro letní dovolenou je oblíbené Máchovo jezero, přes rok se turisté jezdí koupat do wellness centra Babylon v Liberci. V Jizerských horách je asi nejznámější Bedřichov, Hrabětice, Janov n. Nisou. V západních Krkonoších pak Harrachov.

Mezi nejlépe hodnocená ubytovací zařízení patří podle Tripadvisoru 4* EuroAgentur Zámecký Hotel Hrubá Skála, 4* Parkhotel Morris Nový Bor, 4* Wellness Hotel Babylon a 4* Clarion Grandhotel Zlaty Lev, oba v Liberci.

Booking hodnotí nejlépe liberecké hotely 4* Fénix Inspiration Design Hotel (známka 9,6 z maximálně 10) a 4* Hotel Stará Pekárna (9,2), 3* Harrachovská Hacienda (9,2), 4* Pytloun Grand Hotel Imperial v Jablonci nad Nisou.

V kraji je 398 penzionů, což činí 44 % ze všech ubytovacích zařízení, hotelů 3* je zde 101, to je pouhých 11 %, čtyřhvězdičkových hotelů můžete navštívit 19.

Na prodej je v současné době v nabídce 136 ubytovacích zařízení, což činí 15 % celkové kapacity. Nejvíce se jich prodává na Semilsku (44), a v okrese Jablonec nad Nisou (44 hotelů a penzionů).

Kraj je prošpikovaný množstvím chalup, statků a penzionů. Jejich prodejní ceny začínají na cca 45.000 Kč za lůžko, ale mohou být i vyšší než 250.000 Kč. Hotely v dobrém stavu a s dobrými výsledky (obsazenost, průměrná cena, náklady) se prodávají od 1,5 do 2,5 milionu korun za pokoj.

V posledních letech je znatelné zkvalitňování nabídky ubytování. Staví se apartmánové domy, přestavují se socialistická ubytovací zařízení na moderní příjemné hotýlky. Region je blízko Prahy, poptávka je veliká, a tlak na kvalitu služeb je také veliký. Největší mezery zde jsou v oblasti stravování, kvalita a servis v restauracích na mnoha místech ještě potřebují zlepšit.

HOTEL VALUATIONWe offer certified hotel valuation

We are certified experts in hotel valuation field with more than 20 years of working experience in hospitality.

Call us on 724 070 539