Královehradecký kraj v datech ČSÚ

Královéhradecký kraj je ze severu tvořen pohořím Krkonoš a Orlických hor, které na jihu a jihozápadě přecházejí do Polabské nížiny. Téměř celé území kraje náleží do povodí největší české řeky Labe. Největší koncentrací cestovního ruchu se vyznačují Krkonoše s nejvyšším vrcholem kraje a zároveň České republiky Sněžkou a pestrou nabídkou lyžařských středisek. Královehradecký kraj nabízí ale i množství kulturních zajímavostí barokní hospitál Kuks, hrad Kost, pevnostní město Josefov, Babiččino údolí v Ratibořicích, Zoo se safari ve Dvoře Králové n. Labem nebo betlém v Třebechovicích pod Orebem.

Mezi nejlépe hodnocená ubytovací zařízení patří podle Tripadvisoru 4* Hotel Horizont v Peci pod Sněžkou, 3* Spa resort Tree of Life **** v Lázních Bělohrad, 4* Hotel Davídek v Trutnově a 4* Grund Resort v městečku Mladé Buky v Krkonoších.

Na booking.com je hodnocen nejlépe 3* Hotel U Krále (9,6) v Jičíně, 4* Hotel Savoy (9,5) ve Špindlerově Mlýně,  Penzion Na Náměstí (9,5) Dvůr Králové nad Labem, 3* Boromeum Residence (9,3) v Hradci Králové a 3* Penzion Poříčí (9,0) v Trutnově.

V kraji je 416 penzionů, což činí 40 % ze všech ubytovacích zařízení, hotelů 3* je zde 140, čtyřhvězdičkových hotelů můžete navštívit 31 a jeden 5* hotel. Obecně je zde nejvíce chat, chalup a penzionů k pronájmu.

Na prodej je v současné době v nabídce neuvěřitelných 112 ubytovacích zařízení, což činí 11 % celkové kapacity. Nejvíce se jich prodává na Trutnovsku (64) – jedná se většinou o chalupy nebo penziony.

Prodejní ceny ubytovacích zařízení se liší dramaticky. Lze koupit penzion nebo starší chalupu, za 50.000 Kč za lůžko. V Hradci Králové jsou pak ceny vysoké, u lepších hotelů se mohou pohybovat až ke dvě milionům korun. Ve výjimečných případech jsou ceny hotelů nad 2.250.000 Kč. Cenu určuje lokalita, stav prodávané nemovitosti a výsledky hotelu. Krkonoše nejsou zárukou dobré obsazenosti, ani nejvyšší ceny. Nakonec vždy nejvíce záleží na majiteli a provozovateli, při snaze a chuti mít dobré výsledky se úspěch nakonec vždy dostaví.

HOTEL VALUATIONWe offer certified hotel valuation

We are certified experts in hotel valuation field with more than 20 years of working experience in hospitality.

Call us on 724 070 539