Zajímavé hotely světa 2

Hotel Marques de Riscal – Španělsko

Opět vás všechny zdravím!

Nah-Dja z JAN Hospitality – Hotel Experts!

V tomto díle spojujeme mou lásku k hotelům s mou láskou k oblasti Rioja a architektuře!

Seznamte se s hotelem Marques de Riscal ve Španělsku.

Úžasná kombinace luxusu, vína, architektury a pohodlí.


Objevte jedinečné kouzlo hotelu Marques de Riscal

Pokud patříte mezi milovníky výjimečných hotelových pobytů, na seznamu míst k navštívení byste tenhle španělský hotel měli mít zapsaný hodně vysoko. Čím si Marques de Riscal tuhle pozici zasloužil? Je to dokonalé spojení jeho moderní a umělecké architektury s tradicí a krásou španělského vinařského regionu Rioja. Promyšlené, neotřelé a ve výsledku unikátní, takové je místo, které přitahuje cestovatele z celého světa.

Architektem hotelu není nikdo známější než Frank Owen Gehry. Ano, slavný autor Tančícího domu na pražském Rašínově nábřeží, Guggenheimova muzea ve španělském Bilbau, Vitra design muzea v Německu nebo koncertní haly v Los Angeles zde v letech 1999 až 2006 vybudoval právě tento hotel. A i tady je jeho charakteristický styl patrný už na první pohled. V obrovských rozvlněných kovových pásech pláště budovy se proměňuje světlo a odrážejí barvy okolních vinic, záblesky slunce i tmavnoucí obloha. Hotel zapadá do prostoru, aby z něj současně vystupoval a svou poutavou, roztančenou siluetou tvořil jeho skvostnou dominantu.

Fascinující fotky a další detaily o hotelu naleznete zde: Hotel Marques de Riscal, Španělsko

Z JAN Hospitality – Hotel Experts vám přejeme léto plné menších i větších radostí a krásného času s rodinou, blízkými nebo přáteli

Budeme se těšit zase příště u dalšího příběhu o zajímavém hotelu světa!

Nah-Dja