Rozhovor se Silvií Zámečník, hotelovou poradkyní, krizovou manažerkou a členkou vedení Hispánsko-české obchodní komory

Nová epizoda podcastu Realitní mixér je v éteru!

„V hotelnictví potřebuješ mít tým jako puzzle, aby do sebe všechno zapadalo. V závěru je to jeden velký cirkus, jedna velká show a každý v tom má tu svoji roli. Jsme různorodí a můžeme se doplňovat“, říká Silvie Zámečník, žena mnoha tváří, jak sebe sama popsala.

Silvie je hotelová poradkyně, krizová manažerka, přednáší na vysoké škole, pomáhá v politických kampaních a je také mámou 6ti-leté holčičky. Navíc se svým působením ve vedení Hispánsko-české obchodní komory zasazuje o budování česko-španělských obchodních vztahů.

Téměř 25 let se pohybuje v hotelnictví, řadu let působila v mezinárodních hotelech ve Španělsku, kde se vypracovala od píky a nabrala cenné zkušenosti. „Já jsem měla tu možnost se učit od těch nejlepších. Měla jsem možnost pracovat v největším kongresovém hotelu v Barceloně, nejlepším a nejluxusnějším ve své době, Princezně Sofii řetězce Hyatt.“

Jak vnímá rozdíl mezi českým a španělským hotelnictví? „Nechci porovnávat tyto dva světy, ten český a španělský…, ale ten hlavní rozdíl, který já vnímám, a o tom i přednáším, je jakási radost z té role, že v tom hotelu pracuješ…,  ve Španělsku pak vedení hotelu cíleně pracuje na tom, aby se zaměstnanci posouvali a podporuje je v jejich talentech.“

Na Mendelově univerzitě v Brně přednáší hotelový management a své studenty učí formou „learning by doing“, kdy jde se studenty do hotelů a ukazuje jim rozmanitost hotelového průmyslu v praxi v reálných situacích. Jak se jí tento způsob výuky osvědčil?

Poslechněte si rozhovor se ženou, která vás obohatí svými znalostmi z hotelnictví, názory a pohledy na tento vzrušující obor a bezesporu vás inspiruje svým elánem.

 

Spotify          Apple podcasts