Internation Real Estate Expo Prague

International Real Estate Expo 2024 v Praze

12. – 13. dubna se poprvé v Praze potkali na mezinárodním veletrhu nemovitostí International Real Estate Expo developeři, realitní makléři a odborníci z celého světa. Nic podobného Expu v Praze zatím pořádáno nebylo a podobná akce nám chyběla.

Akce byla doprovázena odborným programem, kde zaznělo mnoho zajímavých témat při panelových diskuzích, které přinesly nové perspektivy a příležitosti pro investory v realitách jak v České republice, tak v zahraničí.

Jaká témata na Expu rezonovala?

  • rostoucí poptávka a optimismus na trhu, možnosti investování jak do nemovitostí, dluhopisových fondů, zemědělské půdy, ale i do retailových parků.
  • budoucnost trhu s bydlením v souvislosti s urbanizací a změnami v legislativě. Vzhledem k růstu poptávky po bydlení se očekává, že ceny nemovitostí v některých lokalitách budou v následujících letech stále stoupat.
  • jak efektivně reagovat na rostoucí poptávku a zajistit dostatečnou nabídku na trhu. Řešením budou i mikrobyty, které se stávají stále populárnější volbou pro bydlení.
  • podnikání v oblasti rekreace a turistiky, která přináší zajímavé investiční příležitosti, zejména v segmentu rekreačních nemovitostí.