Jihočeský kraj v datech ČSÚ

Jihočeský kraj je velmi rozhlehlý. Nabízí rozmanité atrakce – přírodní, městské i uměle vytvořené. Historické město Český Krumlov, lázeňské město Třeboň, hrady a zámky – například Hluboká nad Vltavou. Nepřeberné množství vody – za všechny jmenujme přehrady Lipno a Orlík, vodácky oblíbené řeky Vltava, Lužnice, Otava, rybník Rožmberk a další. A nesmíme zapomenout na česko-německé hory – Šumavu.

Z pohledu cestovního ruchu jsou jistě zajímavé i další destinace – korporátně oblíbená města České Budějovice, Tábor, Písek (a v Písku známý filmový festival). Obecně lze shrnout, že cizinci nejvíce jezdí do Českého Krumlova, a Češi si v posledních letech oblíbili Lipno. Lipno čeká bouřlivý rozvoj.

Mezi nejlépe hodnocená ubytovací zařízení patří podle Tripadvisoru Hotel Bellevue Český Krumlov, Wellness Hotel Diamant v Hluboké nad Vltavou a Hotel Nautilus Tábor. Booking hodnotí nejlépe Penzion Rozmarýna Český Krumlov (známka 9,8 z maximální 10), Penzion Vila Elektra Bechyně (9,8), Penzionek JH v Jindřichově Hradci (9,7).

V  kraji je 529 penzionů, což činí 44 % ze všech ubytovacích zařízení, hotelů od 3* do 5* je zde 153, to je 16 %. V kraji je také hodně kempů, nejvíce v rybníkářském okrese Jindřichův Hradec (40).

Na prodej a pronájem je aktuálně v nabídce 65 ubytovacích zařízení, což činí pouhých 5 % celkové kapacity. Nejvíce se jich nabízí v Prachaticích (34), nejméně pak v Táboře – pouhá čtyři.

Prodejní ceny ubytovacích zařízení se dramaticky liší. Lze koupit penzion v odlehlé obci za 235.000 Kč na pokoj. Naopak dobré hotely se v nejzajímavějších destinacích prodávají za 2-4 miliony Kč za pokoj.

HOTEL VALUATIONWe offer certified hotel valuation

We are certified experts in hotel valuation field with more than 20 years of working experience in hospitality.

Call us on 724 070 539