NÁŠ TÝM

Jan Adámek

Hotelovému podnikání se řadu let věnoval z křesla generálního ředitele hotelu. V roce 2003 zajistil pro britského investora koupi 5* Hotelu Jalta v Praze na Václavském náměstí, o tři roky později koupi 4* Hotelu Plaza Alta v Praze 7. Oba hotely řídil až do roku 2010.

Jednoho z nejlepších hotelových školení se mu dostalo v anglickém hotelovém řetězci Mamaison, kde pracoval po boku známého top manažera Roberta Versalony.

Jan Adámek byl také několik let prezidentem Prague Convention Bureau, tato asociace usiluje o zvýšení počtu kongresových akcí a konferencí v Praze, potažmo v celé České republice.

Po odchodu do realitního byznysu narazil na skutečnost, že realitní kanceláře si s něčím tak komplikovaným, jako je prodej, koupě či pronájem hotelu, zpravidla neumějí poradit. Přepočty na metry čtvereční tu zkrátka nefungují.

Znalost realitního trhu a hotelové praxe dnes úspěšně skloubil ve své společnosti JAN Hospitality, která se zabývá poradenstvím a službami pro hotelová a gastronomická zařízení.

Dvacet let aktivního skautingu ho dle jeho slov naučilo tomu hlavnímu, totiž že  pravidla, pravda a férovost jsou zásadní. Tento odkaz s sebou přinesl i do JAN Hospitality, která v současné době pracuje pro několik desítek tuzemských i zahraničních společností. Poctivost, znalost prostředí a potřeb provozovatelů a majitelů hotelů, obchodní zkušenosti z realitního byznysu a potřeba neustále se vzdělávat a zlepšovat poskytované služby, to jsou příčiny úspěchu JAN Hospitality.

Život ale není jen práce. Jan Adámek je otcem dvou synů školního věku a velkou část svého času tráví s rodinou, cestováním, sportem, fotografováním, kulturou. „Když hledáte dobrého poradce, měli byste se ptát, jak žije on. Pokud pracuje 24 hodin denně, počítejte s tím, že i váš život bude chtít naprogramovat tak, že na soukromí už nebudete mít čas. Je to vaše cesta?“ říká.

Kromě toho byl čtrnáct let předsedou Sdružení Nového Města pražského, iniciativy, která chce z Václavského náměstí znovu udělat místo, kde je lidem dobře, mají chuť zde být.

Se svou rodinou a chrtíkem Ramonem žije na Žižkově, kde má se sousedy komunitní spolek Život na Žižkově.

Hovoří plynně anglicky a španělsky, domluví se i německy, francouzsky nebo rusky.