capella hotels & resort

Top 25 hotelových značek – kdo se dostal na vrchol? Podívejte se na první desítku!

Americký časopis Travel + Leisure uděluje své ceny World’s Best Awards již 25 let. Nyní ve svém velkém ročním průzkumu čtenářů stanovuje mimo jiné 25 nejlepších hotelových značek na světě.

Letošní průzkum Best Awards byl ukončen 2. března, těsně předtím, než byla v důsledku COVID-19 zavedena rozsáhlá opatření a lidé omezili cestování na minimum nebo zůstali úplně doma. Výsledky odrážejí zážitky čtenářů ještě před pandemií, a tak doufáme, že budou inspirovat k dalším cestám a třeba i k návštěvám oceněných značek.

A co se hodnotilo? Čtenáři, kterých bylo dle časopisu tisíce, hodnotili značky hotelů podle jejich umístění, pokojů a jejich zařízení, jídla, služeb a celkové hodnoty.

Nejlepší hotelové značky na světě nabízí hned několik kvalit, ale mezi hlavní je prvotřídní služba – konkrétně schopnost rozpoznat potřeby a touhy hostů, a pak je bezchybně vykonat, aby vytvořily skutečně nezapomenutelný pobyt. A protože luxusní cestovatelé stále touží po zážitcích v zajímavých destinacích, čtenáři T + L upřednostňují také značky, které mají zajímavou architekturu a výzdobu s propojením na dané místo.

Na vrcholu, a tedy na prvním místě skončil The Leela Palaces, Hotels and Resorts. Indický luxusní hotelový řetězec byl založen roku 1986 panem C.P.Krishnanem Nairem a je ve vlastnictví Brookfield Asset Managment. Aktuálně patří k The Leela celkem osm luxusních paláců a hotelů.

Na druhém místě následuje Capella Hotels & Resorts. K této hotelové skupině, která byla založena hoteliérem a podnikatelem Horstem Schulzem, patří i například düsseldorfský luxusní hotel Breidenbacher Hof. Aktuálně patří práva značce Capella Hotels and Resorts a Solís Hotels and Resorts – členům podnikatelské rodině Kwee v Signapuru.

Třetí místo v hodnocení si zajistilo Oberoi Hotels & Resorts. Hotelový řetězec se sídlem v Delhi byl založen v roce 1934. Společnosti patří momentálně 28 luxusních hotelů a tři výletní lodě v šesti zemích. Známé jsou převážně pod značkami Oberoi Hotels & Resorts a Trident.

Na místě čtvrtém, pátém a šestém následují Red Carnation Hotel Collection, One&Only Resorts a hotelový řetězec Aman. Na sedmém místě skončila skupina Six Senses Hotels Resorts Spas. Tato luxusní hotelová značka byla minulý rok na prvním místě. Na místech osm, devět a deset jsou značky Taj Hotels Palaces Resorts Safaris, Anantara Hotels, Resorts & SpasRocco Forte Hotels.

Další umístění a celkové pořadí naleznete zde.

Chystáte se vyrazit někam za luxusem a našli jste inspiraci v některém z hotelů?