Kraj Vysočina v datech ČSÚ

Kraj Vysočina se rozprostírá ve středu České republiky. Oblast tvoří převážně Českomoravská vrchovina s řadou chráněných krajinných oblastí a národních přírodních rezervací. Metropolí kraje je Jihlava, nejstarší hornické město českých zemí. V regionu najdete celou řadu historických měst, kostelů, muzeí, technických památek a pozoruhodných míst, z nichž tři jsou zapsána v seznamu UNESCO – historické centrum Telče, poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře u Žďáru nad Sázavou, Židovské město a bazilika sv. Prokopa v Třebíči.

Milovníci aktivního odpočinku mohou v letních měsících využít více než 3000 km pěších tras a naučných stezek, 2400 km cyklotras, ale i 850 km hipotras, k návštěvě láká 7 rozhleden, 5 lanových center, 2 golfová hřiště spousta dalších atrakcí. V zimních měsících je Vysočina protkaná udržovanou sítí běžeckých tras a nachází se zde vice jak 40 sjezdových areálů.

Nejlépe hodnocenými ubytovacími zařízeními jsou podle Tripadvisoru hotel Chateau Herálec – Boutique Hotel & Spa by L’OCCITANE a Orea Resort Devět Skal ve Žďáru nad Sázavou a Resort Svatá Kateřina nedaleko Počátků na Pelhřimovsku.

Booking.com nejlépe hodnotí Hotel U Zlatého Lva 3* v Havlíčkově Brodě (9,6), v Jihlavě Hotel Atrium 4* (9,5), ve Žďáru nad Sázavou taktéž Chateau Herálec Boutique Hotel & Spa by L’Occitane 5* (9,5) a Hotel Joseph 1699 4* v Třebíči (9,4).

Celkový počet ubytovacích zařízení v kraji je 443, z toho je hotelů 3* a 4* celkem 77, pětihvězdičkový hotel je jeden (Chateau Herálec Boutique Hotel & Spa by L’Occitane). Penzionů je celkem 135, tedy 30 % z celkové kapacity.

Na prodej a pronájem je celkem aktuálně v nabídce 54 ubytovacích zařízení, což činí 12 % celkové kapacity.

Prodejní ceny ubytovacích zařízení se výrazně liší. Lze koupit penzion za pouhých 75.000 Kč na pokoj. Naopak ceny velmi kvalitních hotelů s dobrou lokalitou, pověstí a obsazeností se pohybují od jednoho po jeden a půl milionu Kč za pokoj.

HOTEL VALUATIONWe offer certified hotel valuation

We are certified experts in hotel valuation field with more than 20 years of working experience in hospitality.

Call us on 724 070 539