Články

Zde můžete najít naše tipy a rady ohledně
problematiky prodeje a koupě hotelů a managementu.

  Načítání příspěvků...
 • Jak je to s hotelovými restauracemi a proč do nich Češi nechtějí chodit?

  Zatímco na západě nejlepší restaurace velice často najdete v hotelu, v České republice se do hotelových restauracích moc nechodí. Výjimky existují.

 • Nájemní smlouva nebo management kontrakt

  Laická veřejnost se domnívám, že provozovatelem hotelu je automaticky vlastník. Například tedy, že hotel Courtyard by Marriott v Plzni vlastní společnost Marriott. Ve většině případů je to tak, že řetězec si budovu pronajímá.

 • Hotelové řetězce v Praze

  Pojďme si odpovědět na otázku, kolik hotelů operují mezinárodní řetězce. A jak jsou na tom české řetězce. A jaký je rozdíl v tom, když hotel vlastní a provozuje lokální majitel.

 • Prodeje hotelů ovlivňuje generační výměna majitelů

  Poslední dobou je na trhu více hotelů na prodej. Kde se ty hotely vzaly? Proč je majitelé chtějí prodat? A proč je prodávají zrovna teď?

 • Na hotelovém trhu v Praze je pořádně rušno!

  Cestovnímu ruchu se dobře daří, turistů přibývá, obsazenost hotelů roste. Letošní sezona je tak zajímavá i z hlediska investic, investice do hotelu je opět zajímavou příležitostí. Zvyšuje se zejména poptávka po koupi hotelů v centru hlavního města. Letos v létě dokončila společnost JAN Hospitality prodej čtyřhvězdičkového hotelu Plaza Alta v Praze 7 na Ortenově náměstí.

 • Kraj Vysočina v datech ČSÚ

  Kraj Vysočina se rozprostírá ve středu České republiky. Oblast tvoří převážně Českomoravská vrchovina s řadou chráněných krajinných oblastí a národních přírodních rezervací. Metropolí kraje je Jihlava, nejstarší hornické město českých zemí..

 • JAN Hospitality – představení společnosti

  Máme za sebou pěkných pár let práce pro stovku klientů, velké nadnárodní skupiny, ale i majitele hotelů v menších městech. Těší nás, že nás hoteliéři vyhledávají na základě doporučení kolegů z branže. Ale jak to celé vlastně začalo a vzniklo, poslechněte si to!

 • Cestovnímu ruchu v České republice se daří. Čím to je?

  Před dvěma roky jsem byl v červenci ve Znojmě. Tamní hoteliéři hořekovali, že je město prázdné, půlka hotelů zavřená, turisté nikde. Bavili jsme se pak s nimi dlouho o tom, jak to udělat, aby se obsazenost zlepšila.

 • Jak vznikla JAN Hospitality

  Hotelnictví je krásný obor. Nikdy jsem si nemyslel, že v hotelnictví budu pracovat. Vlastně jsem vždycky chtěl být botanikem. Jenže nepřátelská profesorka biologie na gymnáziu mě od studia květin odradila. Po maturitě jsem šel na školu cestovního ruchu. Tyrkys, právě tam jsem k cestovnímu ruchu přičichnul poprvé. Nejdřív mě lákalo průvodcování po Praze, ale nakonec jsem se k němu nedostal. Na Vysoké škole ekonomické už jsem se věnoval spíše managementu a marketingu.

 • Královehradecký kraj v datech ČSÚ

  Královéhradecký kraj je ze severu tvořen pohořím Krkonoš a Orlických hor, které na jihu a jihozápadě přecházejí do Polabské nížiny. Téměř celé území kraje náleží do povodí největší české řeky Labe. Největší koncentrací cestovního ruchu se vyznačují Krkonoše s nejvyšším vrcholem kraje a zároveň České republiky Sněžkou a pestrou nabídkou lyžařských středisek.